KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13857277
nr 1385 7277
William Marklund
(1912-1998), Sverige
Blandteknik, "Forntida lapsk begravningsplats". Signerad. Mixed media, 57x39 cm, yttermått inklusive ram: 77x50 cm
Oskar William Marklund, svensk skulptör född 1912, död 1998 .
måndag 22 mars 2021
kl 20:36:57
William Marklund
Läs mer om William Marklund