KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13857277

nr 1385 7277

William Marklund

(1912-1998), Sverige

Blandteknik, "Forntida lapsk begravningsplats". Signerad. Mixed media, 57x39 cm, yttermått inklusive ram: 77x50 cm

Oskar William Marklund, svensk skulptör född 1912, död 1998 .

måndag 22 mars 2021
kl 20:36:57

William Marklund

Läs mer om William Marklund